Letnia impreza tematyczna dla dzieci – jakie atrakcje wybrać?

Impreza tematyczna może być dla dzieci niezapomnianym przeżyciem – wszystko zależy od tego, jak dobrze przygotujesz zaplanowane wcześniej atrakcje. Wybór rozrywek warto dobrze przemyśleć – muszą być zarówno ciekawe, jak i bezpieczne dla małych uczestników!

Imprezy tematyczne - to, co dzieci lubią najbardziej!

Niezależnie od wieku, dzieci uwielbiają imprezy tematyczne. Pobudzają one wyobraźnię i sprzyjają wspólnej zabawie w gronie rówieśników. Jedną z ulubionych atrakcji małych uczestników takich spotkań są dmuchańce - zjeżdżalnie, zamki, tory przeszkód itp. W ofercie Gangaru - polskiego producenta dmuchanych konstrukcji, znajdziesz bardzo duży wybór motywów. Od monster trucków, przez statki pirackie, dżunglę, farmę, potworki, kolorowe klocki, aż po słodkie cukierki i bajkowy las. Kolorowe dmuchańce tematyczne przyciągają wzrok i zapewniają wielogodzinną, aktywną i bezpieczną zabawę. To właśnie one staną się najważniejszą częścią imprezy tematycznej.

Dmuchany zamek jako centrum imprezy

Niezależnie od tego, jaki temat imprezy wybierzesz, znajdziesz dmuchaną konstrukcję odpowiadającą jej motywowi przewodniemu! To atrakcje uwielbiane przez dzieci w każdym wieku – oblegane na festynach, urodzinach i innych wydarzeniach.

A co wtedy, gdy w dostępnej ofercie nie znajdziesz atrakcji odpowiadającej motywowi Twojej imprezy, ponieważ jest on dość niszowy i oryginalny? Producenci tacy jak Gangaru realizują zamówienia na dmuchane zamki, tory przeszkód, zjeżdżalnie i inne konstrukcje wykonane zgodnie z projektem zamawiającego! Modyfikujesz tu przede wszystkim kolorystykę, ale też dodatkowe elementy, np. dekoracje. W razie potrzeby istnieje też możliwość stworzenia autorskiego dmuchańca od podstaw. To bardzo dobre rozwiązanie np. na eventy firmowe.

Pokaz talentów

Każde dziecko ma jakiś talent. Na imprezie tematycznej warto zorganizować pokaz umiejętności, podczas którego każdy uczestnik będzie mógł pochwalić się tym, co umie robić najlepiej. Taniec, śpiew, podbijanie piłki, żonglowanie, rysunek, magiczna sztuczka itp. to niektóre z talentów. Najważniejsze w takiej zabawie jest zaprezentowanie swojej pasji - mniej lub bardziej związanej z tematem imprezy. Prowadzący pokaz powinien zadbać o miłą atmosferę i nagrodzenie oklaskami każdego dziecka!

Warsztaty tematyczne

Świetnym dopełnieniem imprezy tematycznej są warsztaty, podczas których dzieci będą mogły stworzyć coś własnego. Aktywność może przybrać formę prac plastycznych, np. lepienia z plasteliny, tworzenia własnych dekoracji, masek, akcesoriów itp. Niezależnie od motywu przewodniego, sprawdzają się też warsztaty kulinarne. Dzieci mogą przygotować własne słodkości, wypieki, a nawet hamburgery. Dzięki takiej atrakcji oprócz świetnej zabawy i wspomnień uczestnicy wyniosą z imprezy także własnoręcznie wykonaną pamiątkę.

Pomysłów na atrakcje tematyczne jest mnóstwo. Na imprezie oczywiście nie może zabraknąć zawodów i innych gier ruchowych, skręcania balonów i różnych przekąsek. Spotkanie warto też wzbogacić np. o występy lub pokazy artystyczne. Tak przygotowany event dla dzieci z pewnością będzie wyjątkowym przeżyciem!