Transformacja cyfrowa w MŚP: jakie rozwiązania ERP mogą napędzać Twój biznes?Cyfrowa rewolucja nabiera coraz większego rozpędu. Dynamicznie zmieniające się środowisko biznesowe sprawia, że musisz dopasować się do wyzwań współczesnych czasów. Co ważne dotyczy to przedsiębiorstw każdej wielkości, również małych i średnich (MŚP). Jak za tym nadążyć? Sprawdź, ile mogą zdziałać systemy ERP dla firmy.

Jakie korzyści przynosi transformacja cyfrowa w małych i średnich przedsiębiorstwach?

Transformacja cyfrowa firmy to dość zaawansowane przedsięwzięcie, które wymaga opracowania precyzyjnego planu. Jeszcze do niedawna decydowały się na nią głównie duże firmy. Małe i średnie przedsiębiorstwa nie mogą jednak zostać w tyle. Tym bardziej, że przyniesie to wiele korzyści. A dokładniej:

 • wzrost efektywność i produktywności – cyfrowe narzędzia zautomatyzują działania (np. fakturowanie), przez co pracownicy będą mogli skupić się na innych zadaniach,
 • szybsza i wydajniejsza praca – w przypadku np. branży e-commerce, zamówienia będą szybciej realizowane,
 • redukcja kosztów – mniejsze zapotrzebowanie na przestrzeń biurową i podróże poprzez cyfrowe narzędzia do komunikacji i współpracy.

Rozwój cyfrowy w MŚP pomoże też otworzyć firmę na nowe rynki, a także ułatwi dopasowanie się do aktualnych potrzeb klientów.

Na czym polega ERP?

Mówiąc o transformacji cyfrowej w MŚP, należy wspomnieć o systemach ERP (Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa). Dlaczego? Jest to kompleksowe oprogramowanie, które pomaga prowadzić całą firmę. ERP umożliwia zarządzanie różnymi procesami w ramach zintegrowanego systemu poprzez aplikacje podpięte do jednej bazy danych. Co dokładnie może kontrolować oprogramowanie ERP? Są to m.in.:

 • transakcje finansowe,
 • sprawy kadrowe,
 • proces produkcji,
 • stany magazynowe,
 • komunikację wewnętrzną i zewnętrzną.

ERP składa się z różnych modułów i funkcjonalności, które dopasujesz do potrzeb swojej firmy.

Rozwiązania ERP dla sektora MŚP

Jak już wiesz, transformacja cyfrowa będzie znacznie łatwiejsza do przeprowadzenia, jeśli zdecydujesz się na komplet aplikacji ERP. Jakie dokładnie rozwiązania sprawdzą się w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw? Prześledźmy najciekawsze propozycje na rynku od Wapro ERP – dostawcy nowoczesnego oprogramowania, który jest częścią międzynarodowej Grupy Asseco (wspiera rozwój ponad 100 tys. firm i organizacji w Europie).

Automatyzacja wymiany dokumentów

Jednym z podstawowych kroków na drodze cyfrowej transformacji jest automatyzacja wymiany dokumentów między Tobą a Twoimi kontrahentami. Niezbędna jest zaś do tego odpowiednia platforma, czyli Businesslink. W przypadku programu Wapro KSeF (Businesslink) zyskujesz m.in.:

 • platformę do automatycznej wymiany dokumentów z rejestrem państwowym KSeF,
 • elektroniczną wymianę dokumentów z klientami,
 • integrację usługi Businesslink z programami księgowo-finansowymi.

Automatyzujesz w ten sposób obieg dokumentów, a także wdrażasz ideę paperless (mniej papieru).

Aplikacje w chmurze

W przypadku sektora MŚP wiele zadań jest wykonywanych poza biurem. Istotne jest zatem, aby rozwiązania ERP były dostępne w każdym miejscu, bez względu na lokalizację. Umożliwia to Wapro Anywhere Online, czyli hybrydowa platforma pozwalająca na równoczesną pracę na wersji desktop (przez RDP) oraz na wersji przeglądarkowej (HTML). Wapro Anywhere Online to dostęp do aplikacji w chmurze, dzięki któremu możesz pracować z dowolnego miejsca. Wysoką dostępność usługi zapewnia zaś jej instalacja na serwerach w Centrum Przetwarzania Danych Asseco BS, które pracują w trybie 24/7.

Portal HR

Cyfrowa transformacja biznesu może też wspomóc komunikację w firmie. W jaki sposób? Pomoże w tym Portal HR, który automatyzuje sprawy związane z działem human resources. Co dokładnie potrafi oprogramowanie od Wapro ERP? Pozwoli Ci na:

 • integrację z programem kadrowo-płacowym,
 • zarządzanie kalendarzem nieobecności i planowanie urlopów,
 • uzyskanie informacji płacowych i kadrowych.

Portal HR skraca czas załatwiania spraw oraz oszczędza czas pracowników i managerów. Efekt? Lepsza komunikacja i większa wydajność.

Nowoczesne rozwiązania, dzięki którym rozwiniesz skrzydła

Program ERP dla małych firm to także m.in. oprogramowanie magazynowe i sprzedażowe, rozwiązania dla e-commerce, dla biur rachunkowych oraz rozwiązania mobilne i wiele więcej. Stawiając na rozwiązania od Wapro ERP możesz mieć pewność, że bez problemu dobierzesz system do rodzaju i specyfiki branży. Rozpędź swój biznes dzięki innowacjom technologicznym oraz postaw na nowoczesne systemy od sprawdzonego, polskiego dostawcy.