Co to jest reklama w Google Ads?Reklama w Google Ads (dawniej Google AdWords) oznacza system reklamowy Google, w którym użytkownicy mogą umieścić reklamę własnej firmy lub e-sklepu w formie tekstowej, która będzie wyświetlana w wyszukiwarce Google po wpisaniu konkretnego słowa kluczowego do wyszukiwarki.

System reklamowy Google umożliwia również ustawienie reklamy video, która będzie wyświetlała daną reklamę i przekierowywała użytkownika bezpośrednio do serwisu YouTube.

Dawniej użytkownicy mogli korzystać z bardziej rozbudowanych reklam w Google Ads, które umożliwiały tworzenie bardziej rozbudowanych tekstowo reklam. Natomiast po 30 czerwca 2022 roku i aktualizacjach system reklamowy Google Ads działa tak, że użytkownicy mają do dyspozycji reklamy z ograniczoną długością tekstu.

Na czym dokładniej polega reklama w Google Ads?

Ciekawi Cię w jaki sposób działa reklama w Google Ads? Reklama w Google działa na zasadzie wyświetlania przygotowanych wcześniej reklam w formie tekstowej.

Innymi słowy Google po skonfigurowaniu reklamy Google Ads i wpisaniu konkretnego słowa kluczowego przez użytkownika wyświetla mu reklamę Twojej firmy lub produktów z Twojego sklepu.

Reklama w Google Ads – o czym należy pamiętać przed zatwierdzeniem reklamy?

Chcesz, żeby reklama Google Ads była skuteczna i przynosiła korzyść Twojej firmy?

Zacznij od uzupełnienia niezbędnych informacji o swoim produkcie w sklepie internetowym. Po to, by mieć pewność, że Twój klient uzyska wszelkie niezbędne informacje i nie będzie zainteresowany zakupem produktu u Twojej konkurencji.

Kolejny krok w ustawieniu dobrej reklamy to przede wszystkim odpowiedni dobór słów kluczowych do charakteru Twojej reklamy w Google Ads. Bardzo istotne jest odpowiednie dopasowanie słów kluczowych do tego, co reklamujesz.

Zastanów się również nad tym, w jaki sposób klient może wyszukiwać w Google Twoje produkty czy usługi, bo to pozwoli Ci wybrać najtrafniejsze słowa kluczowe.  

Jakie są możliwości reklamowe systemu Google Ads dla właścicieli firm?

Jak działa reklama Google? Dobrze ustawiona  reklama w Google Ads jest bardzo skutecznym narzędziem w dotarciu do nowych klientów i pozwala zaprezentować Twoją ofertę i firmę.

Jeśli np. chcesz reklamować swoją firmę w serwisie YouTube, to wystarczy ustalić cel reklamowy, zaprojektować kreację reklamową, dobrać słowa kluczowe, na które chcesz pozycjonować kampanię, a następnie w odpowiedni sposób ustawić taką kampanię reklamową w systemie Google Ads, która będzie wyświetlana na YouTube.

Nie wiesz, jak ustawić samodzielnie swoją pierwszą kampanię? Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doświadczonego freelancera wyspecjalizowanego w ustawieniach reklam Google Ads.

Specjalista od reklamy Google Ads ustawi Twoją reklamę w taki sposób, że prezentowana treść wyświetli się osobom zainteresowanym daną ofertą.

Reklama w Google Ads – o czym pamiętać przed ustawieniem swojej pierwszej reklamy?

Ustawienie reklamy w systemie reklamowym Google Ads należy rozpocząć od przeanalizowania konkretnego celu reklamy i wyboru odpowiedniej grupy docelowej klientów.

Na tym etapie bardzo istotne są również właściwie dobrane słowa kluczowe do prezentowanej oferty, a dokładniej grupy słów kluczowych powiązane z reklamą tekstową, którą chcesz wyświetlać swoim klientom. Im bardziej przemyślane i staranniej dobrane do charakteru reklamy, tym lepsze efekty możesz uzyskać. 

Czy warto skorzystać z reklamy w Google Ads?

Zastanawiasz się, czy inwestowanie pieniędzy w reklamę Google Ads jest opłacalne? Oczywiście, że tak! Niezbędne jest tylko dobranie odpowiednich słów kluczowych i właściwe skonfigurowanie reklamy w systemie.

W tym pomoże Ci profesjonalny freelancer specjalizujący się w ustawieniu reklam Google Ads. Tylko wtedy zyskasz pewność, że Twoja reklama jest naprawdę odpowiednio dobrze skonfigurowana.

Więcej dowiesz się zapisując się na szkolenia Ads Academy