Giełda Bitcoinów: Jak działa handel kryptowalutamiBitcoin to nie tylko alternatywna waluta cyfrowa, której możesz użyć do zakupu towarów i usług. Jest to również waluta cyfrowa, którą możesz handlować jak każdym innym rynkiem finansowym. Giełdy Bitcoin to strony internetowe, na których możesz kupować i sprzedawać bitcoiny z innymi użytkownikami. Wiadomości kryptowaluty dotyczące handlu na giełdzie są znacznie bardziej skomplikowane ponieważ ceny ulegają ciągłym wahaniom, a handel odbywa się niemal 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Przeczytaj nasz przewodnik o wszystkim, co musisz wiedzieć o giełdach kryptowalut i jak działają.

Czym jest giełda kryptowalut?

Giełda kryptowalut to cyfrowy rynek, na którym można kupić, sprzedać lub handlować kryptowalutami. Działają one jako pośrednik między kupującymi i sprzedającymi, i pobierają opłatę za swoje usługi. Istnieje wiele różnych rodzajów giełd, z których każda ma swój własny zestaw zasad i opłat. Niektóre z nich są bardziej godne zaufania niż inne, ale nawet najlepsze giełdy mogą ulec awarii w okresach dużego popytu, jak np. podczas wybuchu dużej wiadomości. Istnieje wiele różnych rodzajów giełd, każda z nich ma swój własny zestaw zasad i opłat. Niektóre z nich są bardziej godne zaufania niż inne, ale nawet najlepsze giełdy mogą się załamać w okresach dużego popytu, jak podczas wybuchu dużej wiadomości.

Jak korzystać z giełdy kryptowalutowej

Nowi klienci często są zdezorientowani, jak dokładnie korzystać z giełdy kryptowalut, ponieważ proces może być nieco zniechęcający. Oto przewodnik krok po kroku, jak korzystać z giełdy kryptowalut:

  • Otwórz konto - Aby rozpocząć handel, będziesz musiał otworzyć konto i potwierdzić swoją tożsamość. Ten proces może być długi i frustrujący, zwłaszcza jeśli korzystasz z mniej popularnej giełdy. Wybierz walutę, którą chcesz handlować

  • Po zalogowaniu się wybierz zakładkę "kupno/sprzedaż" na stronie głównej. Wyświetli Ci się lista walut dostępnych na giełdzie. Wybierz walutę, którą chcesz kupić i wprowadź kwotę pieniędzy, którą chcesz wydać lub liczbę bitcoinów, które chcesz kupić.

  • Wybierz metodę płatności - Większość giełd akceptuje płatność przelewem bankowym lub kartą kredytową, ale niektóre pozwalają również na dokonywanie płatności gotówką lub bitcoinami. Exchange places a temporary hold on your funds - Jak tylko wprowadzisz swoje szczegóły płatności, giełda umieści "tymczasowe wstrzymanie" na twoich środkach. To nie jest ostateczne potwierdzenie zakupu, ale środek bezpieczeństwa zaprojektowany w celu ochrony wymiany. Potwierdź swoje zamówienie

  • Po wprowadzeniu wszystkich szczegółów, wybierz "Buy Bitcoin", aby potwierdzić swoje zamówienie. Wymiana pokaże ci wtedy ekran potwierdzenia wyszczególniający status twojej transakcji, jak również ilość bitcoinów, które właśnie kupiłeś.