Najlepsze sposoby na uniknięcie meduz podczas pływania w oceanieOcean to piękne miejsce, w którym można popływać i ochłodzić się w gorący letni dzień. Jednak wchodząc do oceanu, zawsze trzeba uważać na otoczenie, ponieważ istnieją pewne zagrożenia, które mogą zagrażać bezpieczeństwu. Jednym z takich zagrożeń są meduzy. Ściślej rzecz biorąc, są to meduzy trujące, co oznacza, że ich użądlenie może mieć negatywne skutki dla człowieka. Jeśli uwielbiasz pływać w oceanie i planujesz to zrobić wkrótce ponownie, ważne jest, abyś wiedział, jak wykrywać i unikać meduz podczas pływania w oceanie. Użądlenie przez meduzę nie jest przyjemne i może wywołać nieprzyjemną wysypkę, a nawet mdłości, wymioty, bóle głowy i gorączkę, jeśli meduza użądli Cię kilka razy lub jeśli Twój układ odpornościowy jest w jakikolwiek sposób osłabiony. W tym wpisie na blogu przedstawimy pięć wskazówek, jak zachować bezpieczeństwo w pobliżu meduz podczas pływania w oceanie.

Noś stroje kąpielowe w ciemnych kolorach

Jeśli musisz popłynąć w rejon, o którym wiadomo, że występują w nim meduzy, najlepiej załóż ciemny strój kąpielowy (najlepiej czarny). Meduzy są przyciągane przez jasne i jaskrawe kolory, więc noszenie strojów w ciemnych kolorach pomoże Ci lepiej ich unikać. Noszenie strojów w ciemnych kolorach jest szczególnie ważne, jeśli obecnie miesiączkujesz lub masz na ciele otwarte rany, ponieważ mogą one jeszcze bardziej przyciągać meduzy.

Nie wypływaj sam

Jeśli zamierzasz pływać w obszarze, o którym wiadomo, że występują tam meduzy, najlepiej jest wybrać się z grupą ludzi lub przynajmniej z przyjacielem, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo użądlenia przez meduzę. Meduzy są zwykle mniejsze niż ludzka stopa, dlatego ważne jest, aby pływać z grupą ludzi, aby mieć większe szanse na ich zauważenie, zanim zbliżą się na tyle, by Cię użądlić.

Przed pływaniem skonsultuj się z mieszkańcami

Jeśli wybierasz się w nowe miejsce i nie wiesz nic o meduzach występujących w tamtejszej wodzie, zawsze warto zapytać mieszkańca o meduzy w wodzie. Prawdopodobnie będzie on wiedział, jakie meduzy występują w wodzie i będzie mógł powiedzieć, jak je wykrywać i unikać. Choć powyższe wskazówki są skuteczne w większości przypadków, zawsze warto zapytać kogoś, kto zna okolicę lepiej niż Ty.